ESKİŞEHİR TEPEBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Lise Öğrencileri İslam Bilimler Tarihi ve Fuat Sezgin Sempozyumu

Eskişehir Lise Öğrencileri İslam Bilimler Tarihi ve Fuat Sezgin Sempozyumu

 

İlçemiz Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi tarafından  Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'nin desteği  ile

14 Mayıs Salı günü "Eskişehir Lise Öğrencileri İslam Bilimler Tarihi ve Fuat Sezgin Sempozyumu" düzenlendi. Sunumların öğrenciler tarafından yapıldığı sempozyum, Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Uluğ Bey ve Ali Kuşçu Salonlarında gerçekleştirildi. İstanbul İbn Haldun Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.

Burhan Köroğlu'nun konuşmacı olarak yer aldığı sempozyuma, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Topal, Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Turgut Erguvan'ın yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi, okul müdürü,  öğretmen ve öğrenci katıldı.

 

Doç. Dr. Burhan Köroğlu'nun sunumunun ardından "İslam Bilim Eserleri ve Fuat Sezgin" adlı resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergide öğrenciler, katılımcılara resimler hakkında bilgi verdi. Serginin açılışından sonra sempozyumun ilk oturumuna geçildi.

Toplam 6 oturum şeklinde gerçekleştirilen sempozyumda; "Fuat Sezgin'in Hayatı ve Eserleri", "Fuat Sezgin'in Eğitim ve Akademik Hayatı", "Fuat Sezgin'in Düşünce Dünyası", "İslam Bilim Tarihi Yazıcılığı ve Fuat Sezgin'in Katkıları", "İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi" ve "İslam Bilimlerinin Gelişiminde Etkin Unsurlar ve Medeniyetlerle İlişkiler" konuları işlendi.

 

 

 

 

15-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-2019

 

 

Uluönder Mahallesi Erzurum Kongresi Caddesi Tepebaşı ESKİŞEHİR - (222) 330 36 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.